SSK, SGK Sorgulama

SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) tarafından kişilerin işe giriş tarihlerinden itibaren primleri ödenmektedir. SSK ve SGK genel olarak ödemeleriniz yapılarak sağlık ve emeklilik için yatırım yapmış olacaksınız. Ödemeleriniz sayesinde bakmakta yükümlü olduğunuz kişiler varsa bunların ödemesi de aynı şekilde bu hesaptan karşılanacaktır. İş’e başlayan kişilerin prim ödemelerini iş veren tarafından yapılarak gerçekleştirilmelidir. Ödemelerinizin yapılması sizin devlet üzerinde haklara sahip olmanızı sağlar.

SSK, SGK prim borçlarınızın olup olmadığını öğrenmek için kurumlara gitmenize artık gerek kaldı. İnternete taşınan sorgulama ekranlarından dilerseniz TC no ile dilerseniz de e-devlet şifreniz sayesinde sorgulama yapmanız mümkündür. Sorgulama sayesinde internet üzerinden bilgilere ulaşarak devlete olan borçlarınızı görebilir, ödemelerini yapabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz. Sigorta ödemeniz sayesinde geleceğiniz ve ailenizi garanti altına alırsınız.

SSK Sorgulama yapmak için ESGM sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Size kolaylık sağlaması için göstereceğimiz yöntem sayesinde sorgulama ekranına giriş yaparak devlet üzerinden primlerinizin takibini yapabilirsiniz. Ödenen prim tarihlerine kadar detaylı sogulama yapmış olacaksınız.

Etiketler: